Motywacja, czyli jak ją znaleźć i zatrzymać?

Dziś już długo wyczekiwany przeze mnie post nt motywacji. Dostaje od Was wiele wiadomości na fanpage i prywatnych jak się zmotywować do nauki, co zrobić kiedy najbliższe osoby w nas nie wierzą i jak uwierzyć w swoje możliwości itp.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim od sprecyzowania swojego celu, co chcesz osiągnąć? do czego dążysz? Zależy Ci na dobrym wyniku? czy na konkretnych studiach? na podziwie rodziców czy na własnych marzeniach? Pytania te są bardzo proste i wydawać by się mogło, że nawet retoryczne, jednak nie zawsze. Wiele osób chce osiągnąć wyniki dla kogoś, dla rodziców, chłopaka, koleżanek aby się pochwalić. Przede wszystkim musisz robić to dla siebie! Pamiętaj to Ty będziesz wybierać studia, Ty będziesz potem studiować, zdawać egzaminy i to Ty będziesz zderzał się z problemami.

Motywacja…

To ważne słowo i przewijające się przez cały czas nauki. Motywacją powinno być dla wszystkim obraz spełnionych marzeń. Pomyśl sobie jak będzie wyglądała Twoja reakcja na widok w systemie rekrutacyjnym ZAKWALIFIKOWANY. Odłóżcie rok przed maturą mnie ważne sprawy, zrezygnujcie z rzeczy które Was demotywowały i zabierały czas. Czy nie warto poświęcić roku- nawet nie całego na spełnienie swoich marzeń? Lepiej skupić się te pare miesięcy, niż potem przeżywać rozczarowanie i rozmyślać co dalej.

Wiara

To jeden z ważniejszych elementów sukcesu. Można pozazdrość tym którzy mają wsparcie u rodziców, rodzeństwa, chłopaka czy przyjaciół. Którzy w Was bezgranicznie, bezinteresownie wierzą. Nie każdy ma to szczęście. Co jeśli nie ma takich osób? Pamiętaj życie jest tylko jedno i owoce z tego życia będziesz zbierał Ty, nie inni. Ci co nie wierzą i podcinają skrzydła nigdy nie odczują marzeń związanych z medycyną o byciu lekarzem. Trzeba znaleźć wiarę w sobie, Twój cel, Twoje wyniki, Twoje studia i Twój sukces. A na Twojej drodze w końcu pojawi się osoba będąca Twoim aniołem :)

Marzenia a wiek

Dużo osób w wieku +19 mają dylemat czy jeszcze poprawiać, czy próbować, czy nie jestem za stary, czy dam radę.. Jeśli rzeczywiście marzysz o medycynie od dziecka i spędza Ci to sen z powiek, będzie już tak do końca życia. Marzenia o byciu lekarzem nie mijają… Na lekarskim jest wiele osób z wiekiem +30, jest wiele osób już po jakiś studiach, także nie będziesz wyjątkiem. Jeśli sytuacja materialna Ci na to pozwala, próbuj!

Matura NEURON – Matura z biologii

Kolorowanka chemiczna NOWOŚĆ Matura z chemii

PLAN Powtórek do matury z biologii i chemii 2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *